Вівторок, 19.02.2019, 17:59
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
освіта UA
вислови про освіту
Час
Наше опитування
Чи допомагає Вам наш сайт у роботі?
Всього відповідей: 32
Природа
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
tropa78
Час існув. сайту
відлік часу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Відділ освіти
ЗНО
МОНУ
ЛОІППО
ПЕДРАДА
Академія інновацій
ПЕДПРЕСА
ОСВІТА
наше місто
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
погода
новини міста
Новини в Україні

Про наслідки йододефіциту в Україні та заходи боротьби з ним

Відповідно до листа Краматорської  міської  громадської  організації “Конгрес споживачів» доводимо до вашого відома.

Аналіз подій в Україні за останні роки вказує на наявність падіння інтелекту нації. Однією з причин цього сумного явища є тотальний йододефіцит, який свідчить про дуже велику недостатність йоду в раціоні сучасного українця. Йод – це необхідний елемент для нормального росту, розвитку та життєдіяльності організму людини.

В Україні розгортається активна робота з ліквідації йододефіциту в населення. Так, ще в 2010 році у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про обов`язкове йодування харчової солі, проводиться роз`яснювальна робота на телебаченні і в пресі, розробляється урядова програма з подолання йододефіциту в масштабах країни.

У зв`язку з цим просимо сприяти поширенню програми «Зцілення України» та довести до учнів шкіл інформацію про наслідки йододефіциту, організувати та провести різноманітні  профілактичні заходи ( форми проведення обираєте самостійно)

Додаткову інформацію щодо наслідків йододефіциту та методичні матеріали дивіться на сайтах: vk.com/kongresspotrebiteley;

http://collections.infocollections.org/ukedu/uk/d/Js5129u/4.html

www.likar info;

Профілактичні бесіди на радіо учителів основ здоров'я міста Сєвєродонецька

 1. Правила дорожнього руху для дітей.

  Шановні батьки,по дорогах нашої країни рухається багато різних автомобілів. Щорік їх стає все більше. Та не меншає і кількість пішоходів. Усім учасникам руху – водіям та пішоходам – слід бути дуже уважними та дисциплінованими на вулицях та дорогах міста, щоб не сталося біди! За статистикою, найбільша кількість дорожніх пригод відбувається з вини пішоходів. Особливо часто потерпають від них діти.

  Постарайтесязнайти час і поговоритизісвоїмидітьми на тему  дотримання правил дорожньогоруху на дорогах. Дуже важливо, щоб Ваша дитина не лише запам’ятала, але й зрозуміла необхідність суворого дотримання цих правил!

  Пам’ятайте!Дитинавчиться законам вулиці, беручи приклад з Вас - батьків, іншихдорослих. Нехай Ваш приклад вчитьдисциплінованоїповедінки на вулиці не лишевашоїдитини, але йіншихдітей. Намагайтесязробити все можливе, щобзахиститидітейвіднещаснихвипадків на дорогах! Поведінка дітей на дорозі - найбільш уразлива ланка. Дії дітей менш передбачливі, ніж інших учасників дорожнього руху.

  До категорії підвищеного ризику належать діти від 5 до 9 років. Ці діти енергійні, прагнутьсамостійності, але часто не в змозі забезпечитивласнубезпеку.

  Чинники, якізаважаютьдітям адекватно реагувати на небезпеку наступні:

  маленький зріст, щообмежуєогляд, дитиніважчепомітити машину через припарковані на узбіччіавтомобілі;

  черезмалийзріст і водіямпагано видно дітей, особливо, якщо вони перебігають дорогу в непризначенихмісцях;

  дітищене вміютьефективновикористовуватибічнийзір;

  до 12 роківдитинаважковизначає, звідкилунає звук, і при сигналімашиниможепіти неправильно;

  дітиімпульсивні, їхняповедінканепередбачувана, вони раптововирішуютьбігти, а водії не встигаютьзагальмувати;

  до 7 роківу дітейщенемаєдостатньогодосвіду, щобоцінитиреальнірозміри машин івідстань до них; дужеважкооцінитишвидкістьмашини-навітьбагатодорослихпомиляються;

  дитина до 7 роківсприймаєсвіт не так, як дорослий: наприклад, перехід «зебра» вінможевважатицілкомбезпечним: головне для нього-переходити точно рисочками, при цьому не спостерігаючи за рухом транспорту.

  дитинавпевнена, що, якщо вона бачить машину, то й водійбачитьїї.

  впізній час, коли темно, водії часто не помічаютьдітей, і через їхніймалийзріст, і через темнийколіродягу.

  Важливо постійно повторювати з дітьми основні правила дорожнього руху:

  При виході з будинку, якщобіляпід'їздубудинкуможливийрухтранспортнихзасобів, відразузверніть на цеувагудитинита разом подивіться, чи не наближається до вас автомобіль, мотоцикл, мопед, велосипед.

  ·       Якщобіляпід'їзду стоять транспортнізасобиаборостуть дерева, щозакриваютьогляд, треба призупинитисвійрух і озирнутися: чинемає за перешкодоюнебезпеки.

  ·       Під час руху тротуаром треба дотримуватисяправого боку.

  ·       Не ведітьдитину по краю тротуару: дорослийповиненперебувати з боку проїжджоїчастини.

  Готуючись перейти дорогу, треба зупинитися, перш ніжзробитикрокнапроїжджучастину, оглянутипроїзнучастину.

  ·       Залучайте дитину до спостереження за обстановкою на дорозі.

  ·       Підкреслюйтесвоїрухи: поворот голови для оглядувулиці, зупинку для огляду дороги, зупинку для пропуску автомобілів.

  ·       Навчайтедитинурозрізнятитранспортнізасоби, щонаближаються.

  Привчайте перетинати дорогу тільки в зазначенихмісцях (білясвітлофора, пішохідним переходом).

  ·       Звернітьувагудитини на транспортнийзасіб, щоготується до повороту, розкажіть про сигналипокажчиків повороту в автомобіля та в рухахмотоцикліста й велосипедиста.

  ·       Неодноразовопоказуйтедитині, як транспортнийзасібзупиняєтьсябіля переходу, як вонорухається за інерцією.

  ·        Заборонено переходитивулицю, почувши сигнал машин екстреноїдопомогиабо спецмашин.

  Під час переходу вулицітреба подивитисяліворуч, праворуч і зновуліворуч; переконатися, щонемає машин, і тількипісляцьогопереходитивулицю.Щобоцінитивідстань до автомобілів,щорухаються по дорозі, треба звернутиувагуна опориелектромереж (стовбі біля дороги). Відстаньміжсусідніми опорами - 50 метрів. Безпечною для переходу є відстань 100-150 метрів, тобто машина повинна бути за 2-3 опори відлюдини, що переходить через дорогу.

  ·     Йдітьзавжди тільки на зелений сигнал світлофора: дитина повинна звикнути, що на червоний і жовтийсигнали не переходять, навітьякщонемає транспорту.

  ·     Виходячи на проїжджучастину, перестаньте говорити; дитина повинна засвоїти, що при переході дороги розмовизайві.

  ·     Не поспішайтетане біжіть; переходите дорогу завждирозміренимкроком.

  ·     Не переходіть дорогу навскоси, підкреслюйтетапоказуйтедитиніщоразу, щойдетесуворо поперек вулиці. Дитиніпотрібнопояснити, щоцеробиться для кращогоспостереження заавтомототранспортнимизасобами.

  Привчайте триматисяподалівід машин, щовиїжджаютьзаднім ходом.

  А нам, дорослим, хочетьсяпобажати бути прикладом для нашихдітей. Хочемо ми того чині, але дітейзавждибудутьвабити дороги. Наврядчизаборонамивдастьсязастерегтиїхвід лиха, тому ми повиннінавчитидітейрозумітинебезпеку та оминатиїї.

  Отже, шановні батьки, не залишайтесьбайдужими до проблем дитячогодорожньо-транспортного травматизму. Пам'ятайте: чужих дітей не існує, і від нас з Вами залежитьмайбутнє наших дітей!

  Шановні дорослі! Багатьохсерйозних травм можнауникнути, якщови будете уважностежити за своїмидітьмитапіклуватися, щобїхоточеннябулобезпечним!

  Всесвітній День охорони Серця

  Профілактика серцевих захворювань у дітей

  За оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, щороку у світі більше, ніж 17,2 мільйонів людей померло від інфаркту чи інсульту. Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі, проте в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику низька, а смертність від них дуже висока.

  · Щороку реєструється приблизно 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100-120тис.інсультів, 20 тис. миготливих аритмій, 4 тис. набутих вад серця.

  · Щороку народжується понад 4 тис. дітей із вродженими вадами серця, з який у 30% - критичні вади серця. Половині з 4000 тисяч потрібна допомога в перші місяці, а то і перші дні життя.

  · На обліку знаходиться приблизно 40 тис. дітей із вродженою серцево-судинною патологією у віці до 14 років, і цей показник щороку збільшується..

  · За оцінками фахівців, здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини - способу життя, на 20% - від стану зовнішнього середовища, на 20% - від соціально-економічних факторів, на 10% - від організації медичної допомоги.

  · Щороку в Україні 6 з 10 смертей спричинені саме серцево-судинними захворюваннями.

  · Щороку в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 160 тисяч осіб.

  Прийнято вважати, що серцево-судинні захворювання хворобами «літніх людей» і «чоловічими» хворобами.

  Діти також піддаються ризику, оскільки вони в малому ступені контролюють своє середовище проживання, і можуть бути обмежені у виборі способу життя, дозволяє зберегти серце здоровим.

  Якщо не вжити заходів для збереження здоров'я серця у дітей, сьогоднішні діти будуть піддаватися підвищеному ризику серцево-судинних захворювань в старшому віці.

  Схильність до серцево-судинних захворювань, шкідливі звички, сприяють їх виникненню і прогресу, часто формуються у молодому віці, нерідко ще в дитинстві. На відміну від дорослої людини, діти рідко скаржаться на симптоми, характерні для захворювань серцево-судинної системи, тому необхідно більш ретельно проводити опитування дитини і робити упор на фізикальне і інструментальне дослідження. Також слід пам'ятати, що при невеликій вираженості захворювання дитина довгий час може нормально рости і розвиватися, грати і бігати разом зі здоровими дітьми. Однак несвоєчасна діагностика захворювання серця може призвести до тяжкої серцевої недостатності в подальшому.

  Профілактичні лікувально-оздоровчі заходи слід проводити з широким охопленням всіх вікових груп, в тому числі дітей та підлітків, так як неправильне ставлення до свого здоров'я, сформоване в молоді роки, негативно позначатися протягом всього життя. Значною мірою здоров'я нації визначається правильним вихованням дітей і підлітків, свідомим ставленням батьків не тільки до свого здоров'я, але й до попередження розвитку в подальшому захворювань серця у дітей.

  Батькам, діти яких мають хвороби серця, необхідно ретельно стежити за загальним станом здоров'я, харчуванням дитини, розпорядком дня, а також фізичної та емоційної навантаженням. Для такої дитини потрібно скласти суворий режим праці та відпочинку, не допускає тривалих і важких фізичних навантажень. Однак, повністю виключати фізичну активність не слід, так як це призведе до різкого ослаблення серцевого м'яза. Також потрібно обмежити психоемоційні навантаження. Важливе значення має дієта, багата повноцінними білками (м'ясо, яйця, риба, сир), свіжими фруктами і овочами, в яких міститься калій і магній (сухофрукти, відвари з них).

  Для профілактики хвороб серця у дітей, найважливішою мірою є своєчасне виявлення і лікування бактеріальних і вірусних інфекцій. Це особливо стосується хронічного тонзиліту і захворювань зубів. Не варто забувати про загартовування і фізкультурі. Для зміцнення серцево-судинної системи, скелетно-м'язових тканин і зниження ризику неінфекційних захворювань рекомендується наступна практика фізичної активності. Діти і молоді люди у віці від 5 до 17 років повинні щодня одержувати фізичне навантаження від помірної до високої інтенсивності, в загальній складності, не менш 60 хвилин. Велика частина щоденної фізичної активності повинна припадати на дихальне навантаження. Фізична активність високої інтенсивності, включаючи вправи з розвитку скелетно-м'язових тканин з дихальнимнавантаженням, повинна проводитися, як мінімум, три рази на тиждень

  Здоровий спосіб життя, а також знання та контроль з основних показників дозволить попередити виникнення та контролювати перебіг серцево-судинних захворювань.

  Інформацію підготувала   вчитель основ здоров’я ССШ№17 Тимощук Людмила Миколаївна

  Як можна заразитися на сказ? 

  Людина є частиною оточуючої її природи і навіть хвороби з тваринами часто у неї одні й ті ж. Наприклад — сказ. Симптоми хвороби стали визначенням буйної поведінки людини, нерідко ми вживаємо фразу: «Ти що, сказився?». Тварин, запідозрених у сказі, негайно знищували, а покусана ними людина, як правило, була приречена на смерть. І навіть сьогодні, якщо своєчасно не прийняти необхідних заходів, покусана хворою твариною людина, швидше за все, помре.

  Сказ — гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

  На сьогодні сказ залишається однією з найважливіших проблем як охорони здоров’я так і ветеринарії.  Його епідеміологічна  значимість визначається абсолютною летальністю, повсюдним розповсюдженням, прямим зв’язком з захворюваннями серед тварин, рівнем соціально-економічного  розвитку  держави та надання спеціалізованої антирабічної допомоги  населенню.

  По нанесеним економічним збиткам інфекційне захворювання     посідає п’яте місце  і десяте  серед   причин смертності людей (по значимості) в структурі інфекційних хвороб. Щорічно в світі гинуть від сказу 35 тисяч людей і більше 10 млн. отримують антирабічні щеплення. В Україні  за останні 11 років епідемічна ситуація зі сказу  нестійка – зареєстровано 32 випадки захворювання у 15 областях.

   Джерелами збудника сказу були  не щеплені  проти сказу  домашні собаки.

  Щорічно в Україні 100-120 тисяч осіб звертаються за медичною допомогою з приводу укусів тваринами.

  Сказ – особливо небезпечна заразна хвороба людей і тварин. Його збудник – вірус. Основними носіями і осередками збудника сказу в природі є дикі м’ясоїдні тварини.  Хворіють також лисиці, вовки, борсуки , куниці, коти, собаки , а також гризуни (білки, щурі, миші), від яких заражуються тварини і люди. Вірус в слині хворої тварини виникає за 10 днів до появи перших ознак хвороби. Отже, навіть цілком здорова на вигляд тварина може бути джерелом інфекції.

  Деякі люди вважають, що тварини можуть захворіти сказом від спеки, переохолодження, роздратування. Але це невірно. Сказом можна заразитися при укусах хворими на сказ тваринами, в слині яких міститься  велика кількість збудника цього небезпечного захворювання.

  Іноді собаки, домашні коти без будь яких причин можуть наносити укуси власникам, на що, здебільшого , не звертається увага.

  Слід пам’ятати, що хворі на сказ  дикі тварини втрачають обережність: не бояться людей, собак, забігають у двори і приміщення. Таких тварин не можна ловити, брати руками. Інкубаційний період при захворюванні людей сказом триває  від 14 днів до 1 року і навіть більше.

  При покусах домашніми тваринами необхідно з’ясувати прізвище та адресу власника тварини. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною буде встановлене ветспостереження.

  Собак та котів, які нанесли укуси та інші пошкодження, не вбивати а доставляти їх для  ветеринарного нагляду в найближчу установу ветмедицини.

  При покусах чи ослиненні дикими тваринами, невідомими домашніми тваринами а також гризунами необхідно терміново звернутися в найближчий лікувальний заклад за наданням антирабічної допомоги.

  При виявленні трупів диких тварин – не знімати з них шкіру, а терміново повідомити працівника ветеринарної медицини.

  Все захворювання протікає 3-4 дні і закінчується летально. Ось чому при кожному укусі чи подряпині, навіть якщо вони нанесені здоровими на вигляд тваринами, необхідно промити рану або місце, куди потрапила слина, великою кількістю проточної води і натерти шкіру милом до появи густої мильної піни та негайно звернутись до лікаря.

  Попереджуйте, особливо дітей, про смертельну загрозу, яку приховує неправильне поводження з тваринами. Вчасно зроблене щеплення – єдиний шлях запобігти захворюванню.

  Пам’ятайте!

  Що стосується профілактики захворювання на сказ, то самий дієвий спосіб — обмежити контакт з дикими та безпритульними тваринами, якими б жалюгідними і безпорадними вони не виглядали.Пам'ятайте, що собаку з власником можна перевірити на сказ і уникнути зовсім не нешкідливою вакцинації, а ось безпритульних тварин навряд чи вдасться перевірити.

  Інформацію підготувала   вчитель основ здоров’я ССШ№17

  Тимощук Людмила Миколаївна

  Цукровий діабет у дітей: що треба знати батькам

  Цукровій діабет – це захворювання, при якому спостерігається  хронічне підвищення рівня глюкози в крові. Діабет займає перше місце серед ендокринних захворювань, якими страждають діти. Це захворювання у дітей зазвичай протікає гостро, якщо його не лікувати, то воно набуває прогресуючої течії. Такий характер розвитку хвороби у дітей пов'язаний з тим, що діти дуже швидко зростають, у них посилений обмін речовин.  Діагностують діабет у дітей , грунтуючись на симптомах хвороби, а також на рівні цукру в крові. Лікування цукрового діабету у дітей має на увазі дієту, регулярні фізичні навантаження, використання інсуліну. 

  Сьогодні пропонуємо поговорити про те, що повинні знати всі батьки про цукровий діабет у дітей, щоб запобігти захворюванню дитяти або вчасно зреагувати на перші симптоми хвороби.

  Яким буває діабет?

   Відрізняють діабет першого і другого типа. Діабет першого типа – це інсулінозалежний діабет, діабет другого типа – інсуліннезалежний.  У дітей же в більшості випадків діагностують діабет першого типа.  Діабет першого типа характеризується дуже низьким рівнем інсуліну в крові, через це дитя, що хворіє на цукровий діабет, залежить від лікування інсуліном.

  Особливості цукрового діабету у дітей.

    Підшлункова залоза дитини, яка виробляє гормон інсулін, дуже маленька. До десятирічного віку маса залози дитини подвоюється, досягаючи ваги більше 50 грамів і розмірів 12 сантиметрів. Вироблення інсуліну у дитини остаточно формується до п'ятирічного віку.  Саме з п'яти років і до одинадцяти діти особливо схильні до цукрового діабету, оскільки обмінні процеси в цьому віці у дітей протікають дуже швидко,  засвоєння цукру не є виключенням. Тому дитині необхідно споживати в добу приблизно 10г вуглеводів на 1кг ваги. Напевно, саме через це всі діти так люблять солодке.  Також на обмін речовин в організмі дитини  впливає нервова система, яка у дітей ще не повністю сформована, вона може давати збої і впливати на рівень цукру в крові .

  Перебіг захворювання у дітей залежить від віку, в якому воно почалося. Чим дитина молодше, тим важче він переноситиме захворювання і тим більше вірогідність виникнення ускладнень хвороби. Зазвичай, якщо дитина захворіла цукровим діабетом, то він вже ніколи не позбавиться від цієї недуги, їй впродовж всього життя потребуватиме особливого лікування.

  Причини розвитку діабету у дітей

   Основною причиною діабету у дітей вважають вірусну інфекцію, яка руйнує клітини підшлункової залози, наприклад, свинка, краснуха, кір і інші інфекції.  Також серед останніх причин діабету виділяють:

  - спадковість;

   - часті ОРЗ;

   - до діабету зазвичай схильні діти, що народилися масою більше 4,5 кг; 

  - ожиріння;

   - знижений імунітет.

  Важливо відзначити, що вжиток великої кількості солодкого в дитинстві не призводить до розвитку цукрового діабету!