Вівторок, 19.02.2019, 18:43
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
освіта UA
вислови про освіту
Час
Наше опитування
Як часто Ви звертаєтеся до нашого сайту?
Всього відповідей: 104
Природа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Час існув. сайту
відлік часу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Відділ освіти
ЗНО
МОНУ
ЛОІППО
ПЕДРАДА
Академія інновацій
ПЕДПРЕСА
ОСВІТА
наше місто
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
погода
новини міста
Новини в Україні

 

На допомогу вчителям перших класів НУШ для роботи у 2018-2019 навчальному році

 НОВА УКРА}НСЬКА ШКОЛА  - Сайт ЛОІППО

Матеріали Нової української школи (для обговорення в педагогічних колективах)
1. Державний стандарт початкової освіти
2. Програми ( щотижневі модельні програми (на16 тижнів-І семестр) для роботи з першокласниками  з 1 вересня 2018 року)
3. Порадник для вчителя ( для обговорення на шкільних методичних об'єднаннях та для  опрацювання в планах з самоосвіти) 
4. Матеріали для підготовки до тренінгу, який буде проведено в рамках методичного  об'єднання для вчителів 1 класу
5. До уваги вчителів, які в 2018-2019 н.р. навчатимуть першокласників: з 03 січня 2018 року відкривається доступ до дистанційного навчання. Матеріали в творчій спільноті вчителів початкових класів. Успіхів! Учителі отримають сертифікати.

Онлайн-курс для вчителів початкової школи
6. Знайомимось із розпорядженням Кабінету Міністрів  № 903-р від 13 грудня 2017 року (обговорення  цього питання винести на педагогічну раду)
«Про затвердження плану заходів на 2017—2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»
7. Обговорюємо Проект.   Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Концепції розвитку педагогічної освіти.
Зауваження та пропозиції до проекту Концепції розвитку педагогічної освіти   МОН України    просить  надсилати до 19 січня 2018 року на електронну адресу: i_baluba@mon.gov.ua
8. Проект Професійного стандарту на професію «Вчитель початкової школи».
Зауваження та пропозиції до проекту стандарту на професію «Вчитель початкової школи» МОН України просить  надсилати до 23 січня 2018 року на електронну адресу: i_baluba@mon.gov.ua
 9.Тест  для педагогічних працівників "Чи добре Ви орієнтуєтесь у Концепції НУШ" (як одне із завдань на шкільному методичному об'єднанні вчителів або науково-практичному семінарі) http://nus.org.ua/articles/chy-dobre-vy-oriyentuyetes-u-kontseptsiyi-nush/

Відео про Нову українську школу Нова українська школа

Презентація 14.08.2017 Концепція Нової української школи Оновлений варіант

Концепція 14.08.2017 Нова українська школа  Оновлений текст

Наказ МОН України № 1021 13.07.2017 Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у ЗНЗ І ступеня 

Що таке концепція Нової української школи?Для чого вона потрібна?Які основні компоненти увійдуть до «формули Нової української школи»?Де можна ознайомитися з проектом концепції та як взяти участь в обговоренні?

Концепція Нової української школи простою мовою пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту», який знаходиться у Верховній Раді України та очікує на повторне перше слухання. Мета цього документу – зацікавити ідеєю реформування освіти та долучити до широкого суспільного діалогу батьків, вчителів, організації, місцеві органи влади.

Затверджена концепція Нової української школи, підтримана усіма зацікавленими сторонами, потрібна для того, щоб сформувати чітке уявлення про мету шкільної реформи, її кінцевий результат та сформувати програму дій. Так, презентована концепція містить в собі як чіткі програмні моменти (наприклад, перехід до 12-річної шкільної освіти, структурний поділ школи-12-річки на 3 рівні), так і ціннісні, філософські поняття – орієнтацію виховного процесу в школі на загальнолюдські цінності, до яких відносяться: гідність, чесність, справедливість, повага до життя, повага до себе та інших людей, повага до прав людини, свобода, демократія, культурне розмаїття, патріотизм, повага до рідної мови, турбота про довкілля, солідарність, відповідальність.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила політичну пропозицію КМУ "Нова українська школа". Документ розглядає концептуальні засади реформування середньої освіти, яке розраховане на десятиріччя. Над її створенням протягом трьох років працювали освітяни, політики, громадські представники, батьки, роботодавці та незалежні експерти.

Проект віддзеркалений у Законі "Про освіту", який прийнятий Верховною Радою у першому читанні, - заявила міністр на засіданні Кабміну.

Формула нової школи

Формула нової школи складається з кількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на компетентностях; умотивований вчитель, який має свободу мислення; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; наскрізний процес виховання; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; нова структура школи; справедливе фінансування; інклюзивна освіта.

Компетентності

"Ми повинні перейти від школи знань в школу компетенцій. Це означає, що ми маємо виділити необхідне ядро знань і навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Ця зміна добре ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетенцій - це читання з розумінням ", - пояснила Гриневич.

Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, активної громадянської позиції, працевлаштування і які здатні забезпечити життєвий успіх молоді у суспільстві знань.

Педагогіка партнерства

Лілія Гриневич пропонує перейти від авторитарної педагогіки до педагогіки партнерства. Вона ставить собі за мету допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини. Школа має ініціювати нову, глибшу залученість родини до побудови освітньої траєкторії дитини. Діалог і багатостороння комунікація між учнями, учителями та батьками змінить односторонню авторитарну комунікацію вчитель – учень.

Випускник нової школи

"Школа - це інституція, яка має дивитися в майбутнє. Ми не можемо сказати, яким професіями володітимуть діти, які зараз навчаються у початковій школі. Але зараз ми можемо навчити цих дітей, як використовувати свої знання", - заявила міністр.

Випускник нової школи - це всебічно розвинена цілісна особистість, патріот з активною позицією та інноватор, який здатний змінювати навколишній світ.

12-річна освіта

"12-річна освіта у тій школі, яка є зараз, точно не потрібна. Але вона має значення для нової школи - школи компетентної",- переконана Лілія Гриневич.

Відтак передбачено три рівні повної загальної освіти: початкова освіта - 3 роки; базова школа - 5 років; старша - 3 роки. Крім того, старша школа має два спрямування: академічний ліцей або професійний ліцей чи коледж.

Концепція НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ (ОНОВЛЕНО)

Презентація МОНУ  Концепції Нової української школи

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СМЦ "Нова укранська школа -простір освітніх можливостей

Програма підготовки  педагогів  загальноосвітніх навчальних закладів міста до впровадження Концепції Нової української школи на 2016-2017 р.р

Нова українська школа: практична реалізація

Розпорядження КМУ № 988-р від 14.12.16 року Про схвалення Концепції реалізації державної
політики у сфері реформування загальної середньої освіти
"Нова українська школа" на період до 2029 року

КОНЦЕПЦІЯ
реалізації державної політики у сфері реформування
загальної середньої освіти "Нова українська школа"
на період до 2029 року

НА сторінках  ІНТЕРНЕТУ ПРО  НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ

"Про обговорення оновленого проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року в частині освіти і науки"

(Нова редакція пріоритетів Міністерства освіти і науки України  до проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року

(за результатами громадського обговорення) (станом на 30 січня 2017 року) 

7. Якісна, сучасна і доступна загальна середня освіта (Нова українська школа)

 

Нова українська школа: утопічні мрії, катастрофа чи реальний шанс змінити країну (опитування)

Нова українська школа: практична реалізація – Освіта.UA

27 груд. 2016 ... Реалізацію проекту «Нова школа України» треба розпочинати не з учителя, а з керівника освіти і влади.

osvita.ua/school/reform/53666/

Уряд затвердив Політичну пропозицію щодо реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Оприлюднено текст Концепції "Нова українська школа" – Освіта.UA

 Концепція “Нова українська школа” передбачає також стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому ...

osvita.ua/school/reform/54276/

Презентовано концепцію «Нової української школи» – Освіта.UA

18 сер. 2016 ... Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, ...

osvita.ua/school/52062/

Що таке концепція Нової української школи? – Освіта.UA

15 вер. 2016... Концепція пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону « Про освіту»

osvita.ua/school/52304/

Нова українська школа

14 груд. 2016 ... Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на ...

osvita.ua/legislation/Ser_osv/54258/

Вкладення до: НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_doc.gif1 - Опис ключових змін в оновлених програмах початкової школи.doc

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_pdf.gif2 - Ключові тези орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів.pdf

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_pdf.gif3 - Концепція ''Нова українська школа''.pdf

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_ppt.gif4 - Презентація ''Нова школа''.ppt

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_ppt.gif5 - Презентація ''Про новації у початковій школі''.ppt

http://boryspil-osvita.edukit.kiev.ua/dlg/img/ico_doc.gif6 - Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах.doc