П`ятниця, 18.01.2019, 20:47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
освіта UA
вислови про освіту
Час
Наше опитування
Чи допомагає Вам наш сайт у роботі?
Всього відповідей: 32
Природа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Час існув. сайту
відлік часу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Відділ освіти
ЗНО
МОНУ
ЛОІППО
ПЕДРАДА
Академія інновацій
ПЕДПРЕСА
ОСВІТА
наше місто
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
погода
новини міста
Новини в Україні


До ювілею міста сплановані  заходи , серед яких  міський  конкурс творчих робіт учнів ЗНЗ. Просимо  навчальні заклади активно долучитися до підготовки та участі у конкурсі.  План заходів , які проводить СМЦ та положення про участь у конкурсі додаються.

 

Положення "Про  творчі конкурсні  роботи  учнів ЗНЗ м.Сєвєродонецьк  до 80-річного  ювілею міста"
План заходів КУ "Сєвєродонецький методичний центр" з підготовки до 80-річного ювілею міста   


 

 


До уваги керівників ЗНЗ міста!!!
Номінації Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2014":
географія,
хімія,
математика,
початкові класи,
правознавство.
Заключний етап конкурсу в номінації "Хімія" відбудеться в квітні 2014 року в м. Луганськ

 

 

 


24.04.2013р. за планом СМЦ на базі СЗШ № 8 відбувся науково-практичний семінар для вчителів, які за Державним стандартом початкової загальної освіти з 2013 – 2014 навчального року будуть викладати у 2 класі «Сходинки до інформатики».

 

 

         Семінар зібрав 30 зацікавлених осіб. Як роздатковий матеріал учителі отримали «Зміст навчального матеріалу і державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів», були рекомендовані види діяльності, які слід застосовувати вчителю у процесі викладання курсу «Сходинки до інформатики».

Програмою семінару були передбачені виступи:

1.     Засади нової моделі української освіти. Вимоги Державного стандарту початкової загальної освіти щодо ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями. (Завідувач СМЦ Гонтаренко Л.В.)

2.     Мета і завдання нового курсу для учнів 2-го класу «Сходинки до інформатики». (Методист СМЦ Левенець Н.М.)

3.     Практика ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями: методичний, педагогічний та психологічний супровід дослідно-експериментальної роботи ДНЗ № 12 м. Сєвєродонецька.

4.     Презентація відеоматеріалів із занять з інформаційно-комунікаційних технологій ДНЗ № 12.

5.     Особливості викладання інформатики у 2 класі та методи оцінювання навчальних досягнень учнів. (Методист СМЦ Левенець Н.М.).

Семінар отримав схвальну оцінку та визначив такі рекомендації:

Проводити навчальні семінари, методичні об’єднання з проблеми не рідше 1 разу на чверт

Створити на сайті СМЦ сторінку на допомогу вчителю, який викладає новий курс «Сходинки до інформатики» та наповнювати її довідковими, дидактичними, методичними матеріалам

Представити на сайті СМЦ практичні дидактичні наробки ДНЗ № 12 для використання у роботі вчителів, які будуть викладати «Сходинки до інформатики».

  

 

 

 


18 квітня в СЗШ № 8 відбулося відкрите засідання  методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики. Школа гостинно відкрила свої двері для керівників методичних об’єднань вчителів математики всіх шкіл нашого міста.

 

 

 

 

Почесними гостями на цьому заході були:  Левенець Н.М. – методист СМЦ та Чмирьова Г.І.- голова міського методичного  об’єднання вчителів математики.

 

Творчий звіт роботи МО вчителів математики, фізики та інформатики відкрила заступник директора з ВР, вчитель математики – Золочевська В.О. З досягненнями учнів школи у шкільних, міських,  регіональних конкурсах та олімпіадах познайомила присутніх керівник МО, вчитель фізики та математики – Тремполець Н.М. Своїм творчим досвідом поділилися вчитель  математики – Артемчик І.В., вчитель інформатики – Потапенко А.В.

 

  

  

 

 
07.02.2013 року на базі (та за підтримки) спеціалізованої середньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов для керівників навчальних закладів міста Сєвєродонецька був проведений «Семінар-тренінг для творчих і обдарованих управлінців».

Тренером була головний редактор газети «Управління освітою» та журналу «Методист», арт-терапевт-психолог, випускник Американської Ради Галіцина Людмила Вікторівна. Директорам була представлена управлінська майстерня «Освітній менеджмент: принципи управління та закони організації. Управлінська культура керівника», тренінгова робота щодо корпоративної культури організації.
Галіцина зосередила увагу слухачів на профілактиці професійного вигорання педагогів, провела з керівниками ряд психогімнастичних вправ.

 

 


Активно навчаємося управлінській компетентності

 

31 січня 2013 року в СЗШ №14 відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу «Формування управлінської компетентності майбутнього керівника» для резерву заступників директорів.

Розпочався семінар психогімнастичними вправами, які провела психолог-методист СМЦ Журомська Л. М. Під час вправ учасники познайомилися, висловили свою думку щодо очікувань від роботи на семінарі.

З питанням «Керівництво, лідерство, влада» виступила Гонтаренко Л. В., завідувач Сєвєродонецького методичного центру. Вона змусила задуматися учасників семінару над такими питаннями:

-                    Чи є відмінність між поняттями «Керівництво = Лідерство = Влада»?

-              " Керівником треба народитися чи керівні здібності та якості можна культивувати або набути з досвідом?”

-               «Можна зарадити у виборі керівного стилю чи ні?»

Під час тренінгу учасники моделювали портрети ефективного та неефективного лідера», з’ясували причини неуспішного керівництва, визначили основні чинники, які діють на людину при формуванні її як керівника.

Про «Роль керівника в створенні сприятливого психологічного клімату в колективі» доповіла Журомська Л. М. Вона зазначила, що психологічний клімат – це якісний бік міжособистісних відносин, який сприяє або заважає високій результативності спільної праці членів колективу, всебічному розвитку кожної людини. Учасники познайомилися з видами  психологічного клімату, складовими  авторитету керівника, стилями керівництва.

З доповіддю «Компетентністний підхід до аналізу сучасного уроку» виступила Корякіна Тетяна Володимирівна,  директор СЗШ №14. Вона підкреслила, що без систематичного аналізу уроків неможливі управління школою та розвиток її педагогічної системи. Неможливо успішно управляти навчально-виховним процесом не аналізуючи його хід та розвиток, не розкриваючи причин його позитивних і негативних результатів. Учасники семінару розглянули види аналізу, його значення, загальні правила проведення, визначили рівні проведення уроків.

 
      
 

 

З 28 по 30 квітня 2012 року делегація міста Сєвєродонецька у складі заступника міського голови Терьошина С.Ф., начальника відділу освіти Башкатова О.В., заступника начальника відділу освіти Каширіної О.Г., завідувача Сєвєродонецького методичного центру Гонтаренко Л.В., керівників шкіл міста, завідувачів дошкільних навчальних закладів, методистів СМЦ (всього 36 осіб) відвідала Звенигородський район Черкаської області з метою обміну передовим педагогічним досвідом, продовжуючи Естафету педагогічних інновацій, розпочату за ініціативою МОНУ ще у 2011 році.

    Спонсором поїздки виступив благодійний фонд народного депутата О.П. Кунченка «Заради майбутнього».

Під час зустрічі освітян, запланованої заздалегідь на рівні голів міста Сєвєродонецька та Звенигородської районної державної адміністрації, було представлено досвід роботи з управлінської діяльності, методичного супроводу розвитку професійної компетентності педагогічних працівників, організації навчально-виховної роботи у закладах освіти.

Від міста Сєвєродонецька виступили: заступник міського голови Терьошин С.Ф.- з візитівкою міста; начальник відділу освіти Башкатов О.В. ознайомив присутніх з програмно-цільовим підходом до управління освітою в місті. Структурні моделі методичної роботи з керівниками навчальних закладів та педагогічними кадрами представила завідувач методичного центра Гонтаренко Л.В. Практичний досвід роботи з організації навчально-виховного процесу був презентований Сєвєродонецьким багатопрофільним ліцеєм, навчально-виховним комплексом «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія», Школою сприяння здоров’ю – СЗШ № 18; Центром дитячої та юнацької творчості. Делегація міста Сєвєродонецька мала змогу ознайомитися .з діяльністю Шевченківської школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю;  Шевченківським НВК; Неморозькою школою І – ІІ ступенів; ДНЗ № 4; Звенигородським Центром дитячої та юнацької творчості.

Учасники зустрічі (яких у залі було близько 80) мали нагоду поспілкуватися у неформальній обстановці.

Під час перебування на Звенигородщині делегація освітян міста Сєвєродонецька відвідала Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», Національний дендрологічний парк «Софі́ївка» в Умані.

 

 

  

 


Вже стало традиційним проведення міського турніру з інформаційних технологій для молодших школярів міста «Компікзнайка», організатором якого є Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія. Основною метою проведення турніру є надання обдарованим i талановитим школярам можливості якомога ширше i повніше розкрити i виразити себе у питаннях завдань з інформатики, логіки, подальша популяризація інформатики серед школярів.

21 квітня гімназія знову відкрила двері юним знавцям інформатики – учням четвертих класів загальноосвітніх навчальних закладів міста. У турнірі взяли участь команди СЗШ №2,  колегіуму, СЗШ №4, СЗШ №6, СЗШ №8, гімназії, СЗШ №14, СЗШ№15, СЗШ №16, СЗШ №17, СЗШ №19. Турнір проводився за такими рівнями: логічний рівень, рівень алгоритмів, рівень кросвордів, безпечний рівень, рівень кодування. Команди із захопленням проходили рівень за рівнем за наданим їм маршрутним листом. За обмежений час члени команди спільно вирішували задачі, а на перевірку подавали єдині командні розв'язки.

До складу журі та експертів кожного рівня входили вчителі навчальних закладів міста. Журі та експерти провели оцінку поданих розвязок згідно з вимогами турніру та критеріями оцінювання кожного рівня.

Переможцем конкурсу стала команда СЗШ № 14 – І місце, ІІ місце посіли команди гімназії та НВК, на ІІІ місці опинилися також дві команди: СЗШ № 6 і СЗШ № 15.

Щиро бажаємо всім учасникам успіхів і невтомності на шляху пізнання!

  

 


З якимось особливим нетерпінням чекаєш, коли прийде весна… Земля прокидається з першими весняними пролісками веселим щебетом птахів, першими паростками.

«Паростки»… Саме під такою назвою діє школа молодого вчителя на базі СЗШ № 4. Неначе паростки, тягнуться до світла знань молоді вчителі. Під оберегом старших колег із маленьких паростків виростуть чудові квіти.

10 квітня 2012 року відбувся науково-практичний семінар за темою: «Діяльність школи молодого вчителя «Паростки» - запорука успішного становлення вчителя», де було представлено сучасні інтерактивні форми методичної роботи.

Особливу увагу учасників семінару привернув «методичний ринг - 2012». Під час змагання молоді спеціалісти представили власний досвід роботи, нові ідеї щодо форм та методів навчання, а також продемонстрували кмітливість, дотепність, почуття гумору. А найголовніше – засвідчили любов до дітей та повагу до професії вчителя. Вони довели, що їхній професійний вибір – правильний.

 

 


28.03 2012

Технопарк

Фотозвіт

 


Результати анкетування під час проведення Технопарку

Пропозиції педпрацівників міста щодо форм розповсюдження передового педагогічного досвіду.

1.     Надалі проводити Технопарк на передодні закінчення атестаційного періоду.

2.     Подальше викладання матеріалів досвіду на сайті Сєвєродонецького методичного центру.

3.     Представлення педагогічного досвіду на шкільних і міських методичних об’єднаннях.

4.     Участь у професійних конкурсах.

5.     Друк у педагогічній пресі.

6.     Започаткування передачі на міському телебаченні «Педагогічна скарбниця», « Банк передового педагогічного досвіду міста», «Рекомендує психолог», «Рекомендує логопед» тощо.

7.     Створення сайтів методичних об′єднань, сайтів особистого педагогічного досвіду.

8.     Залучення до огляду практичного педагогічного досвіду молодих спеціалістів.

9.     Педагогічні майстерні за предметами.

10. Розповсюдження педагогічного досвіду через активні форми навчання дорослих.

11. У навчальних закладах збирати медіа теки з досвіду роботи педагогів.

12. Відкриті заходи.


«Вода, вода… кругом вода…» - поёт душа, когда попадаешь в конце марта в СОШ № 18. И так уже 5 лет! 

22 марта на всей планете отмечают Всемирный день водных ресурсов. Именно этому событию и посвящена экологическая эстафета «Голубое ожерелье Украины», которую традиционно проводит 18 школа. 

В этом году участие в эстафете приняло 17 команд! Всех их радушно принимали в фойе школы, где проходила жеребьёвка и каждая команда получала сопровождающего – юнгу.  По традиции все участники собрались в актовом зале. Как всегда, торжественным и оригинальным было начало, когда на сцене внезапно появилась Капитошка, пропев зажигательную песенку о веселой капельке. А её подружки  исполнили танец с зонтиками.  Особенно трогательным было появление во внезапно наступившей темноте среди бликов под песню «Кто тебя выдумал, звездная страна!» Маленького принца, героя сказки Антуана де Сент-Экзюпери, который призвал ребят сохранять Землю, как это делает он на своей планете.  Проникновенным было выступление методиста городского методического  центра Князевой Л.А. , которая сказала много добрых слов участникам эстафеты «Голубое ожерелье Украины». 

Бодро и энергично прошла перекличка, в ходе которой участники сообщили названия команд и девизы, среди которых было много оригинальных. 

И началась эстафета. Команды помчались по станциям, которые, как всегда, были интересно и необычно оформлены. В течение полутора часов продолжалась эстафета, но участники возвращались в зал бодрыми и энергичными. В этом  году после прохождения последнего этапа ребят пригласили в столовую на чаепитие.  Пока  жюри подводило итоги, участники эстафеты в актовом зале наслаждались выступлением одаренных участников музыкального школьного кружка «Улыбка» под руководством Алябьевой Т.В., которые исполнили веселые украинские песни. 

Итак, итоги… Ни одна команда не была забыта. В этом году впервые участники награждались за победу на отдельных этапах эстафеты. Общие итоги таковы: третье  место разделили команды гимназии «Волна» и СОШ № 6 «Берендеи»; второе место  - «Торнадо » СОШ №  8  и «Жемчужина» СОШ № 20; первое место по-братски поделила команда ССШ № 17  «Экомир » и хозяева эстафеты «Креветки в тельняшках» СОШ № 18, которые была самыми стильными и оригинальными. 

К сожалению, всё хорошее когда-нибудь заканчивается. Закончилась и эта замечательная юбилейная  эстафета «Голубое ожерелье Украины», проходившая в свойственной школе № 18  атмосфере дружелюбия, открытости, радости, настоящего слияния учеников и учителей в один –единый сплоченный колектив единомышленников. Ну а  мы с нетерпением будем ждать марта 2013, когда вновь душа запоёт: «Вода, вода! Кругом вода!»