Вівторок, 19.02.2019, 17:51
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
освіта UA
вислови про освіту
Час
Наше опитування
Чи допомагає Вам наш сайт у роботі?
Всього відповідей: 32
Природа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Час існув. сайту
відлік часу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Відділ освіти
ЗНО
МОНУ
ЛОІППО
ПЕДРАДА
Академія інновацій
ПЕДПРЕСА
ОСВІТА
наше місто
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
погода
новини міста
Новини в Україні
Головна » Архів матеріалів

Відповідно до  плану роботи КУ СМЦ на 2018 – 2019 навчальний рік, з метою модернізації освітнього процесу у ЗДО в умовах інформатизації освіти та розповсюдження кращого досвіду щодо реалізації ІКТ,  удосконалення умов для розвитку у дітей дошкільного віку стійкого пізнавального інтересу, насиченості  занять цікавою інформацією, яка спонукала б дітей до активної пізнавальної діяльності, з  08. 10. 2018 р. по 31.12.2018 р. проведено  міський огляд – конкурс серед  педагогів закладів дошкільної освіти «Майстер презентації»

У конкурсі взяли участь 15 педагогів із 10 закладів дошкільної освіти.

... Читати далі »
Просмотров: 170 | Добавил: tropa78 | Дата: 22.01.2019 | Комментарии (0)

Згідно з річним планом роботи КУ СМЦ 17 січня 2019 року на базі ЗДО №  25 «Журавлик» відбувся міський науково – практичний семінар за  темою «Формування національної та громадянської самосвідомості особистості дошкільника в контексті культурологічної парадигми».

В роботі семінару взяли участь вихователі – методисти дошкільних закладів міста, спеціалісти сєверодонецького методичного центру.

 Присутніх щиро привітала директор закладу дошкільної освіти № 25 Ковчуга  Вікторія Миколаївна.

Відкриваючи роботу семінару, методист СМЦ Тихонова О.А. відзначила актуальність теми. Патріотизм – складне і багатогранне поняття, один із найважливіших компонентів      індивідуального та суспільного способу життя.

Проблема виховання патріотизму  надзвичайно багатоаспектна через свою інтегративну функцію, тому однаково значуща для всіх ланок освіти, починаючи з дошкільної. Патріотичні почуття не з'являються самі по собі -  це результат довготривалого виховного впливу на людину. Національно – патріотичне виховання дітей  дуже складний за своїм характером процес, який потребує озброєння педагогів дошкільної галузі нормативно – правовою базою та відповідним методичним інструментарієм, а також усвідомлення ними потреби та важливості такої роботи       саме з дітьми середнього та старшого дошкільного віку.

Досвід роботи педагогічного колективу № 25 щодо формування національної та громадянської самосвідомості особистості дошкільника в контексті культурологічної парадигми викликав великий інтерес присутніх.

Вихователь - методист Черножукова О.О. розкрила теоретичні та методичні аспекти поняття «культурологічної парадигми» як  надійної бази для формування національних почуттів у дітей,  окреслила результати виховного впливу музики, образотворчого мистецтва, художнього слова, народного фольклору на формування у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, рідної природи, національних цінностей тощо.

Презентація досвіду супроводжувалася переглядом практичної роботи з дітьми. В контексті питання «Художнє слово як невичерпне джерело духовного, культурного та національно-громадянського виховання» присутні мали можливість переглянути заняття з дітьми старшої групи з художньої літератури за казкою В.Сухомлинського « Весняний вітер» ( вихователі Горячева О.В., Блага С.В.).

Досвід практичного  використання українського ... Читати далі »

Просмотров: 51 | Добавил: tropa78 | Дата: 22.01.2019 | Комментарии (0)

16 січня 2019 року в ЗЗСО №18 відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів математики.

Керівник методичного об’єднання Богдан Тетяна Володимирівна наголосила, що STEM – орієнтований підхід до навчання є одним із трендових напрямів розвитку природничо-математичної освіти, який сприятиме розв’язанню проблеми дефіциту кваліфікованих кадрів високотехнологічних галузей. STEM-підхід в освіті ґрунтується на міждисциплінарних засадах і вимагає від усіх учасників освітнього процесу володіння більш технічно складними різногалузевими навичками. Саме тому до участі в засідання були запрошені вчителі споріднених природничих дисциплін: фізики, хімії, географії та біології.

Під час практичної частини вчителі математики були об’єднані в декілька малих груп. До кожної групи приєдналися вчителі інших предметів з метою знаходження точок дотику існуючих навчальних програм для учнів 6-7 класів для подальшого планування і реалізації навчальних STEM-проектів. Кожна група отримала завдання визначитися із темою проекту, навести його стислий опис та орієнтовний зміст діяльності учнів.

Група, яка працювала з вчителями фізики запропонувала проект під назвою «Стрибай вище» для учнів 7 класів для кращого опанування тем «Сила пружності» (фізика) і «Функції» (алгебра).

У тандемі математиків і хіміків народився проект «Знайомтеся: розчини», який допоможе учням навчитися застосовувати математичні розрахунки для приготування різноманітних розчинів у побуті.

Під час математико-географічного проекту «Пропорція в твоєму житті» планується дослідити пророщування насіння соняшника та здійснити математичну обробку отриманих результатів.

Група яка працювала з вчителем біології запропонувала проект для учнів 6 класу: «Я іду до школи». Передбачається, що учні на практиці застосують поняття масштабу та азимуту, розрахують відстань та час.

У заключній частині засідання вчитель математики ЗЗСО № 4 Клімакіна Ольга Володимирівна презентувала присутнім свій досвід проведення STEM-уроку (математика + природознавство) з теми «Числа у всесвіті» для у ... Читати далі »

Просмотров: 56 | Добавил: zhanna | Дата: 21.01.2019 | Комментарии (1)

Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, залежить від кількості початкових класів в області. Так наказом передбачено 37 місць для Донецької області та 15 місць для Луганської області.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.

зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).

електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання; опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку); додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати Сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування. Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі, які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник ПОДОЛАВ поріг з тестуванн ... Читати далі »

Просмотров: 73 | Добавил: tropa78 | Дата: 15.01.2019 | Комментарии (8)

З цієї теми з 8 по 11 січня  2019 року за підтримки громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на базі Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Сєвєродонецької міської  ради Луганської області були проведені  тренінги для педагогічних працівників.

Основними завданнями курсів було:

- ознайомлення педагогів з основними завданнями проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади»;

- обговорення потреб та особливостей розвитку підлітків;

- аналіз  змісту, спрямованості  і методів  компетентсного навчання учнів за тренінговим курсом «Життєві навички для активного громадянства»;

- оцінювання змісту курсу і моделювання окремих тренінгів за методом «глибокого занурення»;

- визначення способів впровадження курсу у своїх закладах загальної середньої освіти.

На курсах були задіяні педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти м. Сєвєродонецька  у  кількості 50  осіб.

Заняття проводили висококваліфіковані тренери: Ліхідченко Марія Сергіївна – учитель історії Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради Луганської області та Єгорова Надія Миколаївна – заступник директора з навчально-виховної роботи Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Сєвєродонецької  міської ради Луганської області.

Учасники отримали необхідні знання та навички для подальшої реалізації на тренінгах у своїх навчальних закладах.

Просмотров: 62 | Добавил: tropa78 | Дата: 15.01.2019 | Комментарии (0)

9 січня 2019 року відбулася друга творча зустріч членів ММО педагогів-організаторів шкіл та керівників гуртків закладів позашкільної освіти в «Світлиці духовності» ЦТКЕУМ. Тема зустрічі «Формування духовно- моральних цінностей засобами літературно-музичної творчості».

Наповнення програми зустрічі склали сповнені тепла й душевності, співочі виступи автора-виконавця, керівника гуртка ЦТКЕУМ, протоієрея Олександра Іванова,чий творчий репертуар складається з творів духовного, ліричного та патріотичного змісту.

            Час, у якому ми живемо, справді, називають складним, дефіцитним на добро, вихованість, культуру, духовність.

            Саме тому чарівний вокал виконавця ні на мить не залишав слухачів байдужими. Тексти пісень змушують задуматися про добро і зло, про те, як ми живемо, що є любов і молитва, чому радіє душа.

            Без сумнівів, педагоги довго будуть пам'ятати та згадувати ці натхненні, душевні і теплі піснеспіви, які знаходять не тільки короткочасний емоційний відгук у душах, але й підтримують, допомагають, дають сили для морально-духовного  зростання людини.

Просмотров: 67 | Добавил: tropa78 | Дата: 11.01.2019 | Комментарии (10)

ВГ «Основа» пропонує вам долучитися до абсолютно нового формату звичного Інтернет-марафону – «Пряма лінія з тренерами НУШ». Він передбачає якісно інший підхід до класичних веб-зустрічей.

Ми так само пропонуємо високий рівень освіти, неординарних спікерів – фахівців з питань НУШ, висвітлення найактуальніших тем, а також можливість отримати сертифікат.

Разом з цим у вас з’явилась можливість прямо спілкуватися зі спікером та іншими студентами. Пишіть запитання у чат або самостійно озвучте його через аудіодзвінок.

Докладніше про марафон.

Просмотров: 45 | Добавил: tropa78 | Дата: 10.01.2019 | Комментарии (1)

Вже з 8 січня розпочалася реєстрація на пробне ЗНО 2019 року. Учасники пробного ЗНО Донецької та Луганської областей мають зареєструватися на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти http://test.dn.ua/. Програма реєстрації зручна та адаптована під мобільні пристрої.

Донецький центр запрошує учасників ЗНО 2019:

спробувати свої сили у складанні тестів із предметів, які ви плануєте обрати для вступу до вищого закладу освіти;

перевірити себе із предметів державної підсумкової атестації;

отримати свої результати за шкалою 100-200 балів, за допомогою нового сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Реєстрація на пробне ЗНО буде тривати до 31 січня 2019 року. Вартість пробного ЗНО складає 139 грн. Останній день прийому платежів – 07 лютого 2019 року.

Участь у пробному ЗНО – це тренування, а успіху досягає той, хто тренується!

Просмотров: 48 | Добавил: tropa78 | Дата: 08.01.2019 | Комментарии (2)

Мова функціонує і розвивається лише в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Свого часу Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського  духу, його багата скарбниця, в  яку народ складає своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування».Вивченню мови, вихованню шанобливого ставлення мови держави, традицій народу сприяє започаткований у 2000 році Міжнародний конкурс з української мови, який носить ім’я справжнього  сина України, Петра Яцика.XIX Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика проходить у чотири етапи. У I (шкільному) етапі взяли участь 1457 учнів 3-11 класів із усіх загальноосвітніх закладів міста. У II етапі змагалися 172 учасника, призові місця посіли 83 учні:

 I місце посіли 9 учнів, II-33 учні, III- 41 учень, що складає 40,8 %. На відміну від попередніх років за результатами участі у III етапі конкурсу ім.П.Яцика за 2015-2017 роки, отримали 3 додаткових місця, що дало змогу направити на обласний етап 12 учасників із СЗШ № 5,10, 14,15,20,ССШ № 17, гімназії, ліцею.Із 12 –ти учасників III етапу конкурсу п’ятеро учнів посіли призові місця.

Хороші результати  показали учні гімназії, СЗШ № 5,10 (по 6 призерів); СЗШ№ 6,12,14,15,16, ССШ № 17(по 5 призерів); по 4 призери у НВК «Колегіум», СЗШ № 4 та ліцею. Приємно відзначити збільшення кількості призерів у СЗШ № 1,6,12, НВК «Гармонія». Одночасно з конкурсом ім.П.Яцика було проведено IX Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім.Т.Шевченка.

Серед учасників конкурсу ім.П.Яцика та ім.Т.Шевченка є діти, які вибороли призові місця в обох конкурсах. IX Міжнародний мовно-літературний конкурс об’єднав 908 учнів із усіх СЗШ міста. На II (міський) етап рекомендовано 95 учнів 5-11 класів. Випробування на призові місця пройшли 47 учнів, що складає  майже 50%. Хороші результати показали учні НВК «Колегіум», ліцею, СЗШ № 10, 4, гімназії, СЗШ № 1,5,8,16, ССШ № 17. До участі у III (обласному) етапі за рейтингом було рекомендовано 9 учнів 5-11 класів СЗШ № 5, 10, ССШ № 17, ліцею, НВК «Колегіум». Із 9-ти учасників III етапу конкурсу четверо посіли призові місця. У січні 2019 року переможці обласного етапу конкурсу візьмуть участь у заключному IV етапі. Бажаємо їм перемоги.

Просмотров: 45 | Добавил: tropa78 | Дата: 27.12.2018 | Комментарии (2)

« 1 2 3 4 ... 51 52 »